Тиждень АКТУАЛЬНОЇ П’ЄСИ

"Тиждень актуальної п'єси"
щорічний драматургічний освітній фестиваль-конкурс.

Заснований у 2011 році сценаристкою, драматургинею та режисеркою Наталією Ворожбит, сценаристкою, драматургинею та режисеркою Марисею Нікітюк та режисером Андрієм Май.

Відбувається у вигляді відкритого конкурсу, результатом якого є представлення в форматі сценічних читань текстів, що стають фіналістами та формують шорт-лист за результатами рідерських вподобань.

Рідерами фестивлю щорічно стають професійні вітчизняні та закордонні експерти в галузі театру та кіно.

Мета фестивалю - підтримка, розвиток та популяризація української сучасної драматургії, введення її в світовий контекст, створення напрямку "українська нова драма", як частини світової новодраматичної парадигми.

З 2018 року фестиваль розширив програмну діяльність започаткувавши конкурс  для юних драматургів (до 18 років включно) "Тиждень Young" (кураторка Євгенія Відіщева),  2019 року -  конкурсом текстів для аудиторії глядачів до 12 років  "Тиждень ДРІБ" (кураторка Наталія Блок).

За 11 фестивальних програм (у 2011 році фестиваль відбувся двічі) було представлено близько 250 текстів українських авторів, 50 текстів закордонних драматургів, проведено біля 100 майстер-класів по драматургії, режисурі та сценографії.

Наразі переможці фестивалю-конкурсу Тиждень (як локанічно називають його в професійному середовищі) є знаними в Україні та за кордоном авторами, чиї тексти можна побачити на сценах національних, академічних та незалежних театрів.

З моменту заснування куратором основної програми та директором фестивалю є Андрій Май.


Автор
Місто
Рік