Мистецькі проєкти

VIDLIK PROJECT

Освітній соціально-культурний проєкт спрямований на розвиток молоді в маленьких містах і селах України шляхом залучення до театрального та перформативного мистецтва. Проєкт існує з 2017 року та відбувся в таких населених пунктах: м. Авдіївка Донецької області, м. Щастя Луганської області, смт. Шарівка Харківської області, м. Теплодар Одеської області, м. Бориспіль Київської області, м. Каховка Херсонської області, м. Костянтинівка Донецької області, м. Сіверськ Донецької області.

Чачьо

Короткометражний ігровий фільм, який отримав нагороду ФІПРЕССІ в рамках Міжнародного одеського кінофестивалю 2020. Цей проєкт спрямований на подолання дискримінації, ксенофобії та упередженого ставлення до представників(ць) ЛГБТ+ спільноти в Україні.

На головного героя, Януша, чекає весілля із закоханою в нього молодою дівчиною. Але Януш – гей і планує втечу з Пашею, із яким потай зустрічається. Про справжню орієнтацію Януша його консервативна ромська родина, звісно, навіть не здогадується. Столи накриті, традиційна церемонія от-от почнеться. А батько Януша вже готує йому сюрприз – автомобіль для новоствореної сім’ї. Що ж вирішить Януш?

Режисер Віталій Гавура.

За підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Платформи культурних ініціатив «Ізоляція».

Sun-Liman

Освітня резиденція для підлітків з різних міст України на базі мистецького центру YOUKH (с. Олександрівка Херсонської області) – серія воркшопів по роботі з простором та реальністю шляхом перформативних практик.

FIRST LOVE / ФЬОРСТ ЛАВ

Документальний проєкт з підлітками віком 13-18 років з різних регіонів України, які крізь серію воркшопів створюють перформативний мистецький продукт на базі власних історій.

Автор програми воркшопів – Андрій Май; психолог – Олександр Білоус; креативна менеджерка – Євгенія Відіщева; команда VIDLIK PROJECTS

Виставу створено в рамках проєкту YOUNG_КРИЗА за підтримку УКФ.

Romani dance

Це короткометражний документальний фільм, в центрі якого – ромська активістка Альона Казанська, яка розповість свою історію життя в ромській громаді. На основі особистих щоденників фільм занурює глядача в інтимні події її життя, труднощі, з якими вона стикалась серед “своїх”. Також у фільмі ми бачимо як Альона намагається переосмислити та прийняти свій травматичний досвід, який вона отримала під час першої шлюбної ночі, шляхом перформативних практик. Зйомки фільму відбувались в мистецькому центрі ЙУХ в селі Олександрівка на Херсонщині. Створення фільму підтримано Фондом Бьолля в Україні.

Режисер Віталій Гавура.

THE FUTURE OF EUROPE ONLINE

Міжнародний соціально-культурний проєкт, результатом роботи є "The Future of Europe" - це мультимедійна документальна вистава про Європу очима підлітків зі Сходу України (Донецька та Луганська області) та Заходу Німеччини (м. Кельн). Вистава була створена в форматі zoom-зустрічей під час карантину COVID-19 та презентована 15, 16 травня 2020 в форматі стріму на міжнародному онлайн фестивалі  Sommerblut Kulturfestival.

Партнер проєкту Junges Theater Köln (м. Кельн).

Режисер вистави Андрій Май.

Міжнародний освітній соціально-культурний проєкт “THE FUTURE OF EUROPE” для підлітків

Учасники проєкту, разом з українськими та закордонними менторами, створили документальну виставу про бачення спільного європейського майбутнього та власну реальність. «Майбутнє Європи» – документальна вистава, в основі якої життя 15-ти підлітків, дитинство яких пройшло на Донбасі. З яких пазлів воно склалося, ким вони хочуть бути, яким бачать Європу, які питання ставлять дорослому світу - про це і інше у виставі. Це спроба щирої розмови про бажання нового покоління українців та німців, та дискусії після з глядачем в кожному місті. Вистава була презентована в 20 містах України та на міжнародному фестивалі Neues Europa в Німеччині.

Партнер проєкту Junges Theater Köln (м. Кельн).

Режисер вистави Андрій Май.

Проєкт підтримав Український культурний фонд

липень-листопад 2019.

https://www.instagram.com/thefutureofeurope_/

https://www.facebook.com/thefutureofeurope/